Ласкаво просимо Вас до нас в бібліотеку. Відвідайте, не пошкодуєте!

четвер, 18 лютого 2016 р.

Будьмо знайомі: журнал «Життя і жінка

17 лютого в читальній залі Веселинівської районної бібліотеки відбулася презентація журналу «Будьмо знайомі: журнал «Життя і жінка » . Для членів клубу «Книголюб» Л.М. Гордович, завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки коротко розповіла про періодичні видання,які передплатила бібліотека на 2016 рік.  А потім  презентувала повно колірний глянцевий журнал «Життя і жінка »  - порадник для жінок і дівчат. В журналі є багато рубрик в яких розповідається про засади гарної сім'ї, домашні поради для господинь, досвід людей, що кардинально змінили своє життя. Неймовірні історії кохання: щасливі і трагічні долі. Кримінальне чтиво. Новини моди, рецепти краси і здоров'я. Та усе-усе, що може зацікавити жінку!



понеділок, 15 лютого 2016 р.

" Провідник у світ Скіфії"
12.02.2016
Творча зустріч
 
          До 80-ти річчя  від дня народження  нашого земляка  Б.Мозолевського –археолога, скіфолога, історика, письменника  та видатного дослідника, який присвятив археології усе своє життя. У 1971 році археолог здійснив експедицію на Товсту Могилу, де розкопав славнозвісну Пектораль, цілком слушно названу «знахідкою століття». Якби не він, ми б не дізналися про символ скіфської епохи Золоту пектораль  й не мали б доказів,що на території Придніпров’я колись існувало велике скіфське місто.         
     Бібліотекар Юсипей О.О спільно з директором районного історичного музею Бурим Ю.П, 12 лютого у Веселинівськвй ЗОШ I-III ст. для учнів 10-х класів  провели захід «Провідник у світ Скіфії». Учасники заходу залюбки розповідали вірші та ділилися  враженнями від його непересічної знахідки.Наприкінці зустрічі було переглянуто короткометражний фільм присвячений Борису Мозолевському і його славнозвісній Пекторалі, яку археолог з ніжністю називав “Розгорненою симфонією скіфської душі”, також представлений огляд літератури « Поет,шукач скарбів і волі».
 


четвер, 11 лютого 2016 р.

Він воскресне в тридцятім столітті


    

Під такою назвою 3 лютого  у актовій залі районного Будинку дитячої творчості відбулася науково-практична конференція,  присвячена  80 - річчю від дня народження нашого земляка – археолога зі світовим ім’ям, поета, справжнього патріота, великого Українця -  Бориса Миколайовича Мозолевського.
В роботі конференції взяли участь заступник голови районної ради О.М. Загорулько, завідуюча сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату РДА Н.В. Усликова, секретар селищної ради О.А.Шевченко,  родичі уславленого земляка О.В. Добровольська та  Л.В. Калиняк, голова Веселинівської селищної громадської організації жінок «Пектораль»  Ратушняк Л.Г., директор районного історичного музею Ю.П. Бурим, історик – краєзнавець С.А. Шепета, учні Веселинівської районної гуманітарної гімназії,   Веселинівської ЗОШ І-ІІІ ст., директор музею с.Катеринівка Н.І. Денисюк, завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки Л.М. Гордович, директор районного Будинку дитячої творчості І.В. Павлюк,  члени клубу «Книголюб» та шанувальники творчості Б. Мозолевського.
Учасники заходу ознайомилися зі сторінками біографії Бориса Миколайовича, його життєвим шляхом,  археологічною та літературною спадщиною. Шанувальники творчості поета  читали його поезії, родичі ділилися спогадами про щирість та широту його душі, безмежну любов до рідного краю, односельців, однокласників, а вихованці вокального ансамблю  музичної школи «Талант»  (керівник Р. Чаленко) виконували пісні на слова Бориса Мозолевського («Хома», «Шипшина»).
Учасники заходу обмінялися думками  з приводу  вшанування пам’яті уславленого земляка як у нас - на його малій батьківщині, так і в  Україні.  Історик краєзнавець Шепета С.А. повідомив про те що ініціативною групою веселинівців знято відеоролик про Бориса Миколайовича,  вчитель районної гуманітарної гімназії А.Б. Зайцева  проінформувала зібрання про те, що педагогічний та учнівський колективи гімназії вийшли з ініціативою присвоєння їхньому  навчальному закладу,  імені Бориса  Мозолевського  та розказала, що вже ними зроблено  для вирішення даного питання. Приємною була для всіх присутніх  звістка про те, що на знак вшанування пам’яті Бориса Мозолевського сесією Веселинівської селищної ради  від 11 квітня 2015 року прийнято рішення № 11 про перейменування назви  центральної площі селища (Леніна) на  площу Бориса Мозолевського зі встановленням пам’ятного знаку, а на найближчій сесії селищної ради ( 18.02.16.) буде розглядатися питання про перейменування  вулиці Леніна на вулицю Бориса Мозолевського. 
На завершення історик – краєзнавець С.А. Шепета та директор Катеринівського сільського музею Н.І. Денисюк  прочитали власні поезії – посвяти Борису Мозолевському.

МОЗОЛЕВСЬКОМУ Б.М.

Не забули тебе, земляче
Ні родина, ні близькі, ані колеги…
Не один у річницю заплаче –
Про вірші, відкриття – Україні твої обереги.

Ти ж про всіх пам’ятав:  земляків,
Однокласників, школу, малу батьківщину.
Славив всіх у віршах – вчителів,
 маму, друзів,  головне ж – Україну!

Поважав і для світу з’явив
Таємниці войовників – скіфів.
Пектораль  ти відкрив, дослідив
Їх діяння , заховані в міфах.

В дисиденти тебе не вписали –
Може чудо, ангели небесної охорони
Для науки і творчості  врятували –
Хоч плював на усі заборони!

Не даремно громада прохає:
 гімназію, вулицю, площу назвати
іменем генія – археолога і  поета ,
щоб завжди його  знати і пам’ятати!

                                                     Шепета С.А.




понеділок, 1 лютого 2016 р.

Голокост – лихо століття

 Голокост в перекладі з давньогрецької означає “всеспалення”. Багато євреїв надають перевагу власному терміну Шоа (катастрофа). Шоа – цілеспрямоване, масове знищення єврейства на підконтрольних нацистській Німеччині територіях у 1933-1945 роках та країнах, що були її союзниками.              
В широкому розумінні Голокост – це також геноцид циган, масові вбивства поляків, радянських військовополонених, душевнохворих та гомосексуалістів.  Усього нацистами було страчено 11 мільйонів людей, з яких безпосередньо євреї становили приблизно половину.
До початку Другої світової війни у Європі жили 9 мільйонів євреїв. У 1950 році їх залишилося 3,5 мільйони. У Польщі, країнах Балтії та у Німеччині за роки Голокосту було вбито до 90% євреїв.
Голокост завершився із капітуляцією Німеччини у травні 1945 року.
27 січня  в читальному залі районної бібліотеки відбувся захід з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.
Л.М.Гордович, завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки розповіла про загальну кількість жертв, методи винищення, медичні експерименти, які проводилися над ув’язненими в концтаборх.
Ю.П.Бурим директор районного історичного музею розповів про  масові розстріли євреїв на території Миколаївської області і Веселинівського району зокрема в роки Другої Світової війни. Юрій Петрович ознайомив присутніх з копіями документів, які надіслали з Одеського архіву на запит щодо розстріляних веселинівців в ті часи.
Присутні на заході  активно обговорювали дану тему, ділилися спогадами – хтось своїми, хтось зі слів близьких чи знайомих.
Для присутніх було оформлено книжкову викладку «Голокост – лихо століття».