Ласкаво просимо Вас до нас в бібліотеку. Відвідайте, не пошкодуєте!

середа, 11 грудня 2024 р.

«Основи макетування видавничих матеріалів»

 

Сьогодні  у рамках веб-коучингу «БібліоStudies» відбувся  вебінар на тему: «Основи макетування видавничих матеріалів». Вебінар прослухала методист КЗ «Публічна бібліотека» Веселинівської селищної ради Казимир Т.

У цифрову епоху макетування стало невід'ємною частиною підготовки як друкованих, так і цифрових видань. Макетування – це процес організації тексту, зображень та інших графічних елементів на сторінці або екрані таким чином, щоб досягти гармонії, функціональності та естетичної привабливості.

Під час заходу учасники ознайомились з теоретичними основами макетування, такими як: базові поняття, вимоги до макетів, компоновка, збереження та авторське право. Було дуже пізнавально та цікаво. З нетерпінням чекаємо ще таких інформативних заходів.







субота, 23 листопада 2024 р.

 

21 листопада святкувала свій ювілейний День народження відома миколаївська письменниця Віра Іванівна Марущак, різнобарвний талант якої знаходить своїх поціновувачів в усій Україні (і йдеться не тільки про літературне мистецтво, а й про журналістську, викладацьку, просвітницьку, громадську та благодійну діяльність!).

Члени клубу «Книголюб» зібрались щоб ближче познайомитись з такою різносторонньою особистістю. Біліотекар Гордович Л. М. наголосила книголюбцям, що  пані Віра - це людина рідкісного гармонійного поєднання краси, розуму та шляхетності, а також всі мали можливість переглянути два цікавенних відео про життя та творчі здобутки письменниці.

Присутні вітають Віру Іванівну з ювілейним днем народження, бажають ще довгих років життя під мирним небом, здоров’я та натхнення для подальшої творчості, поваги колег, захоплення від читачів.





середа, 13 листопада 2024 р.

 12 листопада відбулася чергова віртуальна зустріч з циклу «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…». Цього разу учасники заходу мали унікальну можливість поспілкуватися з Ярославою Дегтяренко – письменницею, яка пише у жанрі історичного роману, присвячуючи свої книги історії України.

Присутні на зустрічі – працівники різних сфер науки й культури, просвітяни, викладачі та студенти учбових закладів, представники бібліотек Миколаївщини, дізналися багато нового про творчість пані Ярослави. Зокрема, письменниця розповіла про те, що до написання книг її спонукала подруга, а своє перше оповідання вона написала для Інтернету. Учасники зустрічі отримали неабияке задоволення від відвертого та щирого спілкування з пані Ярославою.


пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Ділимося досвідом

Фахівці КЗ «Публічна бібліотека» Веселинівської селищної ради прийняли участь у обласному онлайн-семінарі, організованому Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва «Бібліотека-культурний форпост громади».

Відкрила семінар Світлана Рагімова, т.в.о. директора Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва. Досвідом роботи МОБЮ з  національно-патріотичного виховання молоді в сучасних умовах поділилася Ірина Бринкіс, завідуюча науково-методичного відділу бібліотеки.

Учасниками заходу були обласні бібліотеки регіонів України та публічні бібліотеки Миколаївщини.

Світлана Сичова, директор Полтавської обласної біблотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара розповіла про грантову та проєктну діяльність Полтавської ОБЮ.

Про досвід Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва «Бібліотека в екстремальних умовах» розповіла Вікторія Писанець, в. о. директора КЗ “Запорізька обласна бібліотека для юнацтва” Запорізької обласної ради.

         Про інноваційні напрямки роботи з молоддю «Бібліотека та сучасна молодь: інновації, натхнення, розвиток» у своєму виступі розповіла  Альона Ефименко, бібліотекар юнацького абонементу КЗ “Новобузька публічна біблотека” Новобузької міської ради.

Директор КЗ ПБ Веселинівської селищної ради Людмила Токар поділилася напрацюваннями бібліотек Веселинівської ТГ, висвітливши основні напрямки роботи бібліотечних закладів та розповівши про послуги, що надаються  сьогодні жителям громади.

Лариса Білик, методист Арбузинської Централзованої біблотечної системи розповіла про діяльність бібліотек ЦБС, що згуртовує громаду.

 «Трансформація роботи з молоддю в умовах сьогодення»- було темою виступу  Олени Казарти, біблотекаря КЗ “Публічна  бібліотека Казанківської селищної ради”. Досвід колег був дуже цікавим та змістовним.

Умови здобуття фахової передвищої освіти у Миколаївському фаховому коледжу культури і мистецтв Миколаївської обласної ради на спеціальність  “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” в 2025 році висвітлила Ірина Холодулькіна, старший інспектор з кадрів, викладач Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв Миколаївської обласної ради.

Психологічний портрет сучасного підлітка склала Альона Каптан, співзасновник Центру психічного здоров`я, “КАЖи”, психолог, член Національної психологічної асоціації.

А на завершення відбулася цікавенна зустріч, літературний стрим із письменницею Ірен Роздобудько “Читацькі посиденьки з автором”, який підготувала та провела Тетяна  Гервасьєва, провідний бібліотекар відділу автоматизації бібліотечних процесів  МОБЮ. Відома авторка розповіла багато цікавого з своєї творчості, про свою нову книгу, що готується до друку та дала «Поради, що почитати від Ірен Роздобудько».









 

субота, 12 жовтня 2024 р.

У величі рідного слова

 І знову зустріч в бібліотеці…

 Цього разу члени клубу «Книголюб» слухали, обговорювали життєвий та творчий шлях письменників-ювілярів Миколаївшини. Директор Веселинівського історичного музею Бурим Ю. П.  навів біографічні данні поетів-наших земляків веселинівців О. К. Дейнеги та А. М. Коноваленка, а історик-краєзнавець Шепета С. А. доповнив розповідь.

Присутні ділились приємними спогадами про О. К. Дейнегу, як про творчу людину, колегу, фахівця, людину яка любила свою рідну землю, прикрашала, охороняла та прагнула кращого для своїх земляків і майбутніх поколінь.

А бібліотекар Гордович Л. М. ознайомила з біографічними даними та книжками миколаївських письменників-ювілярів: Баклицький І. О., Бичков Г.М., Іщенко С. В., Король (Бабич) Г.І., Матвєєва Л.В., Стариков І.М., Чижова Л.Я., Щедрова (Янко) Н.С.




середа, 2 жовтня 2024 р.

«Екологічна просвіта та інформування у роботі бібліотек в умовах воєнного стану»

 

1 жовтня бібліотекарка Публічної бібліотеки Гордович Л. М.  взяла участь в онлайн-семінарі «Екологічна просвіта та інформування у роботі бібліотек в умовах воєнного стану», що був організований громадською організацією Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League.

У своїх виступах спікери заходу висвітлили питання щодо формування екологічного світогляду та культури громадян нашої країни, обговорили стан довкілля та вплив російської військової агресії на природне середовище України, розглянули аспекти психологічної підтримки та реабілітації дітей і дорослих, які зазнали впливу військових дій.

Представниця громадської організації «Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» Мирослава Боліла поділилася методикою проведення екологічної гри, що сприяє формуванню екологічної свідомості дітей та молоді. Марія Вавер, координаторка громадської організації «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз» познайомила учасників зустрічі з концепцією «Зелений офіс», що реалізується в освітніх установах країни та презентувала матеріали з природоохоронної тематики, зокрема буклет «Мої 10 кроків для збереження довкілля».

Дякуємо організаторам семінару за представлені напрацювання!









Зустріч з письменницею

1 жовтня у приміщенні відділу обслуговування абонемент, Миколаївською обласною універсальною науковою бібліотекою за участю фахівців публічних бібліотек територіальних громад, було запрошено та проведено віртуальну зустріч з Євгенією Кужавською – українською письменницею, блогеркою, співавторкою талановитого письменницького тандему захопливих романів «Справа №…» з серії «Історичний детектив».з Олександром Красовицьким.

Під час зустрічі із циклу заходів «ЛітСвіт: про літературу і не тільки…» учасники мали можливість поспілкуватися з письменницею, задавали цікаві питання та отримували відповіді про життєвий і творчий шлях .

На кінець заходу за найцікавіше запитання наша бібліотека отримала у подарунок книги з автографом письменниці. Щиро вдячні за передані у дар видання!

Долучаємось та відкриваємо для себе світ сучасної української літератури!





вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Всіх працівників бібліотек та читачів вітаємо з Всеукраїнським Днем бібліотек!

 У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Сьогодні ж БІБЛІОТЕКА – це не лише сховище інформації, а багатофункціональний відкритий простір з комплексним поєднанням якісного літературного фонду, місце для зустрічей та спілкування, центр розвитку громад. Це головний канал, через який все більша кількість людей долучається до соціального співробітництва, інформаційного збагачення, активної комунікації. Це не лише книга, а і безліч інших послуг, які допомагають громадянам адаптуватися в сьогоднішньому часі.

До вашої уваги, любі відвідувачі бібліотеки, книжкова виставка «Бібліотеки в ритмі часу» (читальний зал ПБ), яка познайомить вас з історією та життям бібліотек Веселинівщини. На абонементі ПБ ви можете прийняти участь у експрес –опитуванні «Я читаю, тому що… та залишити свої коментарі та побажання. І звичайно ж, до вашої уваги КНИГИ на любий смак.
ЧИТАЙТЕ І ОТРИМУЙТЕ ЗАДОВОЛЕННЯ!







пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Онлайн-конференція «Бібліотеки під час війни: внесок у спільну справу перемоги»

 

26 вересня на базі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулася онлайн-конференція «Бібліотеки під час війни: внесок у спільну справу перемоги», приурочена до Всеукраїнського дня бібліотек. Організатори конференції: Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association, ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації», Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. У заході взяли участь фахівці обласних бібліотек Півдня України, публічних бібліотек територіальних громад та представники відділів культури, що курують бібліотечну сферу у громадах Миколаївської області.



Відкрила конференцію Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, заступниця генерального директора Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, яка відмітила стійкість бібліотек Південного регіону та їхній внесок у нашу спільну перемогу. Очільниця Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Олена Буберенко звернула увагу на залученість бібліотечної спільноти до важливих суспільних процесів, спрямованих на підтримку громади в реаліях сьогодення. Голова ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» Надія Богза зробила акцент на трансформації діяльності бібліотек під час війни.

Директорка Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Вікторія Агаркова зупинилася на викликах, що постали перед бібліотеками в умовах воєнного стану, представила ключові аспекти діяльності бібліотек, зокрема проєктні ініціативи та бібліотечні акції, волонтерську діяльність, сучасні формати обслуговування користувачів. У виступі директорки Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека Тетяни Жайворонок були представлені проєкти та акції, спрямовані на психологічну підтримку та патріотичне виховання дітей.

Про діяльність бібліотек Одещини на підтримку ЗСУ розповіла директорка Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського Юліана Амельченко. Заступниця директора з основної діяльності Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека Олена Кійко розповіла про актуальні послуги, пов’язані з безпекою особистості, медійну грамотність, безбар’єрність, цифрову освіту під час війни. Лілія Віжічаніна, завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара", ознайомила учасників заходу з проєктом «Школа інформаційного комфорту» та його роллю у формуванні медіаграмотності користувачів. Заступниця директора з наукової роботи Херсонська обласна бібліотека для дітей Наталія Кацарська презентувала проєкт «Мандрівний хаб стійкості»: острів врятованого дитинства».

Також були представлені напрацювання публічних бібліотек територіальних громад Миколаївщини. Директорка Братської публічної бібліотеки Братської селищної ради Світлана Недашківська ознайомила з напрямками волонтерської діяльності бібліотеки, а директорка Новобузька публічна бібліотека Альона Торопчина висвітлила досвід співпраці бібліотеки з громадськими організаціями та благодійними фондами.

Кожна бібліотека своєю щоденною діяльністю робить внесок у наближення перемоги, але лише об’єднавши зусилля, ми зможемо досягти суттєвих результатів. Бібліотечна спільнота у цей складний для країни час демонструє віру, стійкість та відданість обраній справі. Тож наша сила – в єднанні та реалізації спільних ініціатив.








«Трагедія Бабиного Яру-трагедія українського народу»

29 вересня в Україні та світі відзначають роковини початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Тема трагедії Бабиного Яру сьогодні дуже актуальна, оскільки вона тісно пов’язана з питаннями патріотизму, самопожертви в ім’я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості. З метою вшанування пам`яті жертв Голокосту та масового знищення нацистськими окупантами мирного населення м. Києва.



26 вересня в приміщенні Будинку творчості до роковин трагедії Бабиного Яру, для учнів 11 – Б класу була проведена виховна година на тему «Бабин Яр: без права на забуття».

Зі вступним словом «Трагедія Бабиного Яру-трагедія українського народу», захід розпочала Коржинська Людмила Сергіївна – класний керівник учнів 11-Б класу. Цікаві матеріали підготували учениці

11-Б класу Легка Анастасія «Не треба слів! Хай буде тільки діло»- про видатну українську поетесу Олену Телігу, розстріляної нацистами в Бабиному Яру, та Ставнійчук Вікторія « Розстріл в Бабиному Яру».



Продовженням був показ відеосвідчення свідків трагедії «Бабин Яр: історії та долі», підготовлений директором музею Буримом Ю.П. По закінченню виховної години бібліотекар Юсипей О.О ,розповіла про історію написання романа-документу «Бабин Яр».

«Історії властиве повторення, і в цьому є її трагедія». Сьогоднішній «рашистський» режим став достойним спадкоємцем нацистів Другої світової війни та катів радянського союзу.

01 березня 2022 року рф нанесла ракетний удар по меморіалу Бабин Яр. Окрім руйнувань комплексу загинуло п’ятеро людей. Вони вбивають жертв вдруге. Проте, сьогоднішньому агресору не вдасться зруйнувати історичну пам’ять.

Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими.





вівторок, 24 вересня 2024 р.

"А у нас книжкові новинки..."

Шановні користувачі ! Бібліотечний фонд  Публічної бібліотеки вкотре  поповнився новими виданнями. Книги закуплені за кошти місцевого бюджету.  На полицях читальної зали зявилися книжки призначені допомагати вивченню різних іноземних мов, для автолюбителів новий атлас автомобільних доріг України.



Відділ абонементу також порадує Вас цікавими книжковими новинками. 

Давайте читати разом!










 



субота, 21 вересня 2024 р.

“І буде мир в моїй країні…”

 

Сьогодні 20 вересня, в Веселинівському історичному музеї зібралися члени клубу «Книголюб», щоб відзначити міжнародний День миру! Можливо, саме тому, що свято було «створене» священником, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир!».

Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення воєнних конфліктів та створення світу без війн – такими словами розпочала свій виступ бібліотекар читальної зали Публічної бібліотеки Гордович Л. на заході “І буде мир в моїй країні…” Нам дуже хочеться, і ми віримо в те що ці страшні сторінки нашої історії закінчаться найближчим часом. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року  в Україні відзначається  День партизанської слави, як данина всенародної пошани тим, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не жаліючи крові і самого життя. Ураховуючи нерівномірність розгортання партизанського руху, 11 листопада 1942 року Державний Комітет Оборони прийняв спеціальну постанову “Про партизанський рух на Україні” - розповів директор Веселинівського  історичного музею Бурим Ю. П.

Краєзнавець Шепета С. А. говоре: Минають роки, відлітають у вічність.   А пам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій, тих речей, які зберігають колишні партизани, і не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці перемоги над фашизмом.