Ласкаво просимо Вас до нас в бібліотеку. Відвідайте, не пошкодуєте!

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Онлайн-конференція «Бібліотеки під час війни: внесок у спільну справу перемоги»

 

26 вересня на базі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулася онлайн-конференція «Бібліотеки під час війни: внесок у спільну справу перемоги», приурочена до Всеукраїнського дня бібліотек. Організатори конференції: Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association, ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації», Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. У заході взяли участь фахівці обласних бібліотек Півдня України, публічних бібліотек територіальних громад та представники відділів культури, що курують бібліотечну сферу у громадах Миколаївської області.



Відкрила конференцію Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, заступниця генерального директора Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, яка відмітила стійкість бібліотек Південного регіону та їхній внесок у нашу спільну перемогу. Очільниця Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Олена Буберенко звернула увагу на залученість бібліотечної спільноти до важливих суспільних процесів, спрямованих на підтримку громади в реаліях сьогодення. Голова ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» Надія Богза зробила акцент на трансформації діяльності бібліотек під час війни.

Директорка Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Вікторія Агаркова зупинилася на викликах, що постали перед бібліотеками в умовах воєнного стану, представила ключові аспекти діяльності бібліотек, зокрема проєктні ініціативи та бібліотечні акції, волонтерську діяльність, сучасні формати обслуговування користувачів. У виступі директорки Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека Тетяни Жайворонок були представлені проєкти та акції, спрямовані на психологічну підтримку та патріотичне виховання дітей.

Про діяльність бібліотек Одещини на підтримку ЗСУ розповіла директорка Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського Юліана Амельченко. Заступниця директора з основної діяльності Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека Олена Кійко розповіла про актуальні послуги, пов’язані з безпекою особистості, медійну грамотність, безбар’єрність, цифрову освіту під час війни. Лілія Віжічаніна, завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара", ознайомила учасників заходу з проєктом «Школа інформаційного комфорту» та його роллю у формуванні медіаграмотності користувачів. Заступниця директора з наукової роботи Херсонська обласна бібліотека для дітей Наталія Кацарська презентувала проєкт «Мандрівний хаб стійкості»: острів врятованого дитинства».

Також були представлені напрацювання публічних бібліотек територіальних громад Миколаївщини. Директорка Братської публічної бібліотеки Братської селищної ради Світлана Недашківська ознайомила з напрямками волонтерської діяльності бібліотеки, а директорка Новобузька публічна бібліотека Альона Торопчина висвітлила досвід співпраці бібліотеки з громадськими організаціями та благодійними фондами.

Кожна бібліотека своєю щоденною діяльністю робить внесок у наближення перемоги, але лише об’єднавши зусилля, ми зможемо досягти суттєвих результатів. Бібліотечна спільнота у цей складний для країни час демонструє віру, стійкість та відданість обраній справі. Тож наша сила – в єднанні та реалізації спільних ініціатив.








«Трагедія Бабиного Яру-трагедія українського народу»

29 вересня в Україні та світі відзначають роковини початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Тема трагедії Бабиного Яру сьогодні дуже актуальна, оскільки вона тісно пов’язана з питаннями патріотизму, самопожертви в ім’я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості. З метою вшанування пам`яті жертв Голокосту та масового знищення нацистськими окупантами мирного населення м. Києва.



26 вересня в приміщенні Будинку творчості до роковин трагедії Бабиного Яру, для учнів 11 – Б класу була проведена виховна година на тему «Бабин Яр: без права на забуття».

Зі вступним словом «Трагедія Бабиного Яру-трагедія українського народу», захід розпочала Коржинська Людмила Сергіївна – класний керівник учнів 11-Б класу. Цікаві матеріали підготували учениці

11-Б класу Легка Анастасія «Не треба слів! Хай буде тільки діло»- про видатну українську поетесу Олену Телігу, розстріляної нацистами в Бабиному Яру, та Ставнійчук Вікторія « Розстріл в Бабиному Яру».



Продовженням був показ відеосвідчення свідків трагедії «Бабин Яр: історії та долі», підготовлений директором музею Буримом Ю.П. По закінченню виховної години бібліотекар Юсипей О.О ,розповіла про історію написання романа-документу «Бабин Яр».

«Історії властиве повторення, і в цьому є її трагедія». Сьогоднішній «рашистський» режим став достойним спадкоємцем нацистів Другої світової війни та катів радянського союзу.

01 березня 2022 року рф нанесла ракетний удар по меморіалу Бабин Яр. Окрім руйнувань комплексу загинуло п’ятеро людей. Вони вбивають жертв вдруге. Проте, сьогоднішньому агресору не вдасться зруйнувати історичну пам’ять.

Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими.





вівторок, 24 вересня 2024 р.

"А у нас книжкові новинки..."

Шановні користувачі ! Бібліотечний фонд  Публічної бібліотеки вкотре  поповнився новими виданнями. Книги закуплені за кошти місцевого бюджету.  На полицях читальної зали зявилися книжки призначені допомагати вивченню різних іноземних мов, для автолюбителів новий атлас автомобільних доріг України.



Відділ абонементу також порадує Вас цікавими книжковими новинками. 

Давайте читати разом!










 



субота, 21 вересня 2024 р.

“І буде мир в моїй країні…”

 

Сьогодні 20 вересня, в Веселинівському історичному музеї зібралися члени клубу «Книголюб», щоб відзначити міжнародний День миру! Можливо, саме тому, що свято було «створене» священником, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир!».

Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення воєнних конфліктів та створення світу без війн – такими словами розпочала свій виступ бібліотекар читальної зали Публічної бібліотеки Гордович Л. на заході “І буде мир в моїй країні…” Нам дуже хочеться, і ми віримо в те що ці страшні сторінки нашої історії закінчаться найближчим часом. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року  в Україні відзначається  День партизанської слави, як данина всенародної пошани тим, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не жаліючи крові і самого життя. Ураховуючи нерівномірність розгортання партизанського руху, 11 листопада 1942 року Державний Комітет Оборони прийняв спеціальну постанову “Про партизанський рух на Україні” - розповів директор Веселинівського  історичного музею Бурим Ю. П.

Краєзнавець Шепета С. А. говоре: Минають роки, відлітають у вічність.   А пам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій, тих речей, які зберігають колишні партизани, і не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці перемоги над фашизмом.