Ласкаво просимо Вас до нас в бібліотеку. Відвідайте, не пошкодуєте!

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

 

  Історія нашого краю багата на події, визначні місця, пам’ятники архітектури,  добрих працьовитих талановитих людей, але майже не вивчена. І одна із таких людей Ніна Іванівна Денисюк  – людина великої вдачі і відкритої душі. Все своє життя вона несе людям радість пізнання нового, чудового і більш за все любить свою Батьківщину, своє рідне село Катеринівку, яку постійно вивчає та досліджує.  Ніна Іванівна свою першу книгу видала в 2000 році. А зараз вона є авторкою вже 49 книг про історичне минуле, культуру, традиції, видатних людей села Катеринівки та Веселинівщини. Так  бібліотекарка читальної зали Гордович Л. М. розпочала чергове засідання клубу «Книголюб».

      Сьогодні ми презентуємо її 49-ту книгу «Пам’ятні міста рідного краю», що дійсно написана з любов’ю та розповідає про придорожні знаки, археологічні місцеві пам’ятки, кладовища сіл Весняна Квітка, Новокатеринівка, Катеринівка тощо. Також у виданні зібрані важливі для сіл історичні факти. Такі книги зберігають для майбутнього покоління те, що залишилось нам у спадок, та допоможуть краще розуміти історичне минуле.

Далі Н. І. Денисюк,  розповіла про своє дітище, свою книгу в написання якої вклала всю душу, 10 років життя, години кропіткої роботи в архівах для створення цього історичного спадку.

Подруга  Павліченко Л. М. поділилася своїми спогадами як вони познайомилися, працювали разом, розповіла різні цікаві історії та випадки під час їхньої дружби.

 Директор Веселинівського історичного музею Бурим Ю. П.  розповів про Ніну Іванівну, як про колегу, яка ділилася досвідом музейної роботи.

Історик – краєзнавець, місцевий поет Шепета С. А.  наголосив про те, що письменниця все своє життя несе людям радість, пізнання нового, чудового, цікавого, любить своє село, свою історію. А наступним поколінням хоче залишити в спадок свої напрацювання щоб знали, берегли, і далі звеличували і збагачували наш край, свою маленьку Батьківщину.








середа, 22 січня 2025 р.

ІНКЛЮЗІЯ –ЦЕ СПРОБА ПІЗНАТИ ІНШОГО

 

Працівники КЗ «Публічна бібліотека» Веселинівської селищної ради спільно з фахівцями БДТ та управління ОКТСМС Веселинівської селищної ради стали учасниками тренінгу «Включення людей з інвалідністю в програми гуманітарного реагування та відновлення» в рамках проєкту «Задоволення нагальних потреб дітей та сімей у громадах, які постраждали від війни: Локалізовані підходи до інтегрованих послуг захисту дітей, освіти та МНРSS». Даний проєкт реалізується  Українським Гуманітарним Фондом, кластером захисту UN OCHA, Альянсом   WarChild у партнерстві з Всеукраїнською Фундацією «Захист прав дітей (ВФЗПД) та передбачає психосоціальну підтримку дітей та батьків, що постраждали від збройної агресії. Тренери - Єфименко Тетяна та Петренко Вікторія, розповіли про Простір дружній до дитини, створений в рамках проєкту у Кубряцькому старостаті Степівської громади, поділилися своїми напрацюваннями, корисною та цікавою інформацією. Дана тема дуже на часі і у фонді нашої Веселинівської дитячої бібліотеки-філії є чудові книжечки для дітей з даного питання.

Дякуємо Тетяні та Вікторії за цікавий тренінг та нову інформацію, поділимося нею з своїми колегами – бібліотекарями філій.





пʼятниця, 17 січня 2025 р.

«Бібліотеки для здоров’я громад»

 

16 січня КЗ «Публічна бібліотека» Веселинівської селищної ради включно з бібліотеками-філіями (Покровська б\ф, Штукарська б\ф, Михайлівська б\ф, Варюшинська б\ф, Луб`янська б\ф, Порічанська б\ф, Градівська б\ф, Виноградівська б\ф,  Токарівська б\ф, Новосвітлівська б\ф) взяли участь в вебінарі, який був організований в рамках співпраці платформи «Охорона здоров'я» ВАОТГ та україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров'я».

На заході був презентований дистанційний курс «Бібліотеки для здоров’я громад», який:

·  надав алгоритми створення «Здорової бібліотеки»,

·  містив поради з організації заходів,

·  запропонував рекомендації з підбору книг і ресурсів із перевіреною інформацією про здоров’я,

·  показав практичні інструменти для планування та впровадження проєктів, спрямованих на підвищення медичної грамотності та профілактику неінфекційних захворювань.

Насамперед, цей курс стане у нагоді керівникам і працівникам органів місцевого самоврядування, освітянам, медичним працівникам і бібліотекарям.


Трохи про проєкт «Здорові бібліотеки»

Проєкт реалізується Благодійним фондом «Бібліотечна країна» за підтримки україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров'я».

Мета проєкту – перетворити бібліотеки на центри просвіти з питань здорового способу життя та профілактики неінфекційних захворювань.

У рамках ініціативи бібліотеки отримують:

·  спеціально створені «куточки здоров’я»,

·  навчальні онлайн-лекції для бібліотекарів,

·  зустрічі з авторами книг про охорону здоров’я,

·  інформаційні матеріали, що демонструють роль бібліотек у зміцненні здоров’я громад.

Проєкт також включає кампанії з просування здорового способу життя та заходи для підвищення обізнаності про профілактику неінфекційних захворювань серед населення.

Дуже цікавий, змістовний та інформативний захід. Дякуємо!