Ласкаво просимо Вас до нас в бібліотеку. Відвідайте, не пошкодуєте!

пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Війна відгриміла та пам'ять жива

Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня – 23 серпня 1943 року). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони. Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від гітлерівців. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року ) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).  Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.
        27 жовтня в актовій залі районного Будинку дитячої творчості відбулася зустріч поколінь – ветерани, учасники, діти війни з учнями районної гуманітарної гімназії ім.. Б.М.Мозолевського та присвячена 72-й річниці визволення України від фашистських загарбників.  Захід розпочався переглядом відеофільму «Звільнення Києва».
        Директор історичного музею Ю.П. Бурим привітав всіх присутніх зі святом та коротко розповів, як звільняли Україну від загарбників.
        Ветеран Другої світової війни І.Г.Петренко розповідав де він воював, згадував однополчан.
         Учні гімназії привітали присутніх з святом, прочитали вірші і вручили ветерану квіти.
         Історик-краєзнавець С.А.Шепета розповів про наших земляків які захищали та звільняли рідну Україну.
        Голова районної організації ветеранів України М.М.Донченко сказала, що в Веселинівському районі залишилось 12 ветеранів – 7 чоловік в смт.Веселинове і 5 осіб по району, учасників війни залишилось – 136 осіб.
        Дитина війни В.П.Ткач розказав про свого батька, згадував, що отримали дві похоронки на батька, але на щастя він з війни прийшов живим.
        Для присутніх оформлена книжкова виставка «Від подвигу століть до сьогодення» і завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки Л.М.Гордович провела огляд літератури.
        В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна.
         Шановні ветерани! Ваші мужність і відвага, героїзм та нескореність духу є зразком для прийдешніх поколінь. Міцного вам здоров'я, довгих років життя, любові та уваги рідних.

Десь там, в історії, гудуть фронти,
Клекоче пеклом знавісніла битва...
Солдаток плач, й скорбота сироти,
І матерів свята молитва
За тих синів, що не вернулись з бою,
Сміливо йшли в останню штикову
Десь там під Ржевом чи під Лозовою
Й навіки падали в траву...
Десь там, в історії...
Та кров холоне й нині,
В зажурі вічній наші матері...
Я хочу щастя милій Україні,
Я хочу миру на моїй землі!





Немає коментарів:

Дописати коментар